Dźwiękujemy! Muzyczna Noc Nadodrza

09.09.2017, 15.00-20.00

Zabawa i edukacja poprzez muzykę! Tak w skrócie można przedstawić Muzyczną Noc Nadodrza w Krzywym Kominie, gdzie podczas ciekawych warsztatów będziemy bawić się rytmami, poznamy samych siebie i swoje muzyczne możliwości. Spróbujemy obudzić w sobie kompozytora oraz wyrazimy nasze emocję poprzez ruch! To wszystko w kreatywnej przestrzeni CRZ Krzywy Komin!

Muzyczną przygodę z Krzywym Kominem zaczniemy 9 września o godzinie 15:00. Będziemy odkrywać, poznawać i bawić się aż do godziny 20:00. Tego dnia 1200 m2 poprzemysłowej przestrzeni Krzywego Komina opanuje muzyka i taniec! Jednym z elementów muzycznej nocy nadodrza są warsztaty zatytułowane „Pieśni w kręgu” , których hasłem przewodnim jest stwierdzenie „Jesteś tym, czego słuchasz”. Podczas zajęć z wokalistką, pianistką i autorką tekstów – Kachą Pakowską, rozgrzejemy nasze struny głosowe, poznamy proces komponowania i obudzimy w sobie kompozytora! Jeśli zawsze ciągnęło Was do tworzenia muzyki ale przekonania dotyczące zbyt małej ilości narzędzi powstrzymywały od działania lub jeśli jesteście zawodowymi muzykami odczuwającymi twórczą blokadę, to zachęcamy do wzięcia udziału w tych warsztatach!

Na warsztatach tanecznych poznamy C-Walk, wywodzący się z gorącego Los Angeles. C-Walk można traktować jako osobny styl tańca lub dodatkowy element, dzięki któremu urozmaicimy nasz taneczny repertuar. Zajęcia zaczniemy o godzinie 15:00

O godzinie 16:00 zapraszamy na „Dżem artystyczny” czyli, warsztat performatywny prowadzony przez Gabriele Cybuch i Annę Chajutin.  Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich, którzy kochają dźwięki i ruchDoprowadzimy do świadomego połączenia improwizacji ruchowej z muzyczną, stworzymy przestrzeń do poznania samych siebie i swoich możliwości oraz będziemy bawić się rytmami i impulsamiWarsztat jest zarówno dla osób zaczynających swoją przygodę z muzyką jak i dla tych, którzy jakieś doświadczenie już posiadają.

Jeżeli zawsze marzyłeś o tym by stworzyć swój własny przyrząd muzyczny ale nie wiedziałeś od czego zacząć to warsztaty „Boruta muzycznie! Tworzymy instrumenty z drewna” są idealne dla Ciebie! Od godziny 16:00 na zajęciach z Mirosławem Borutą od podstaw stworzymy małe i duże instrumenty muzyczne!

O godzinie 18:30 na warsztatach „Od Muzyki Starożytnej do Baroku” odbędziemy podróż w czasie! Podczas warsztatów będziemy rozmawiali o epokach w muzyce. Wsłuchamy się w utwory najwybitniejszych kompozytorów i nauczymy się je analizować oraz rozróżniać ze względu na poszczególne epoki.

Na chwilę relaksu zapraszamy do strefy CHILL, gdzie przy dobrej muzyce można złapać chwilę oddechu, poczytać, spotkać się ze znajomym lub po prostu nie robić nic. Koniecznie zarezerwujcie czas już dziś, zabierzcie bliskich, przyjaciół, znajomych i bawcie się razem z nami! 9 września w CRZ Krzywy Komin na pewno nie będzie nudny!

Harmonogram: (zapisy na stronach wydarzeń po kliklnięciu w nazwę)

15:00 – 18:00 – PIEŚNI W KRĘGU, CZYLI JAK OBUDZIĆ W SOBIE KOMPOZYTORA

15:00 – 17:00 – C-WALK DLA DZIECI. BEZPŁATNE WARSZTATY TANECZNE

16:00 – 17:30 –  DŻEM ARTYSTYCZNY

16:00 – 19:00 – BORUTA MUZYCZNIE! TWORZYMY INSTRUMENTY Z DREWNA

18:30 – 20:00 – OD MUZYKI STAROŻYTNEJ DO BAROKU

Więcej warsztatów/wydarzeń wkrótce

Wydarzenie na FB – LINK

Cena:

DARMOWE

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISZ SIĘ

informacja o zapisach
w treści opisu warsztatów