Ferie z Architekturą | Kreatywne Ferie w CRZ Krzywy Komin

22.01 - 26.01.2018, 7:30-16:30

Podczas warsztatów „Domek” dzieci zostaną zaznajomione z pojęciem domu w szerszym tego słowa znaczeniu – czy dom zbudowany w innym państwie i innej kulturze wygląda tak, jak nasz? A może czymś się różni? Jakie funkcje powinien spełniać dom oraz jakich domów potrzebuje człowiek żyjący współcześnie? Wspólnie zastanowimy się także nad tym, jak wyglądają domy różnych zwierząt i czym różnią się od domów ludzi? Warsztaty te mają służyć pogłębieniu zainteresowania dzieci otaczającym je światem. Są swobodną wymianą myśli, prowadzoną w przyjemnej atmosferze.

Warsztaty z architekt Karoliną Kalitan przeznaczone są dla dzieci w wieku 8-11 lat.

Termin – 22-26.01.2018

Cena regularna to 590 zł. Przy zapisie do 28.12.2017 obowiązuje 10% rabatu!

architektura

HARMONOGRAM CYKLU:

I dzień – Ustalimy, czym dla dzieci jest dom. Obejrzymy różne filmy oraz zdjęcia, na których zobaczymy domy budowane w krainie zwierząt. Będziemy mieli okazję przysłuchać się rozmowom ich mieszkańców oraz stworzyć domek na wzór tych, które widzieliśmy na filmach.

II dzień – Dowiemy się, jakie są sposoby budowania domów w różnych częściach świata oraz jak wyglądał ten proces na przestrzeni dziejów. Wspólnie zastanowimy się nad odpowiedzią na pytanie „Dlaczego te domy są różne?”. Po dyskusji spróbujemy swoich sił w narysowaniu lub ulepieniu wybranego domu.

III dzień – Wybierzemy się w inspirujący spacer po Nadodrzu, podczas którego będziemy mieli okazję dowiedzieć się więcej o ciekawych pod względem architektonicznym miejscach. Każde z dzieci wybierze element miejskiego krajobrazu, który najbardziej mu się spodobał. Na zakończenie warsztatów dostanie pamiątkowe zdjęcie tego obiektu.

IV dzień – Wspólnie zastanowimy się nad materiałami, jakich używamy do budowy naszych domów i dlaczego dokonujemy takich, a nie innych wyborów. Poruszymy również temat ekologii i życia w poszanowaniu otaczającej nas przyrody. Odpowiemy sobie także na pytanie, czym tak właściwie jest architektura i co robi architekt.

V dzień – W ramach ostatniego dnia warsztatów wykorzystamy całą zdobytą do tej pory wiedzę, by zaprojektować swój wymarzony dom. Puścimy wodze fantazji, wymyślimy nietypowe rozwiązania architektoniczne i stworzymy unikalne projekty.

 

RAMOWY PLAN DNIA WARSZTATOWEGO

07:30 – 09:00      zbiórka, zabawy integracyjne, śniadanko /

09:00 – 10:00      zajęcia kreatywne, wyjścia na dwór, zabawy ruchowe, cz. 1.

10:00 -12:00       zajęcia warsztatowe cz.1.

12:00 – 12:30     przerwa w zajęciach, zabawy ruchowe, czas na przekąskę;

12:30 – 14:00     zajęcia warsztatowe cz.2.

14:00 – 14:30     przerwa na posiłek

14:30 – 15:30     zajęcia kreatywne, wyjścia na dwór, zabawy ruchowe, cz.2.

15:30 – 16:00     podwieczorek;

16:00 – 16:30     czas absolutnie freestyle 🙂

 

Co obejmuje cena?

  • fantastycznych prowadzących i animatorów
  • warsztaty i kreatywne animacje
  • wodę, soki i ciepłe napoje podczas warsztatów
  • wyżywienie.

 

CENA:

1) 590 zł cena cyklu/turnusu / Przy zapisie rodzeństwa otrzymasz 80 zł rabatu od całości kwoty

ZAPISY >>> TUTAJ <<<

WYDARZENIE NA FACEBOOKU

 

Prowadzący: Karolina Kalitan

Praktykujący architekt z uprawnieniami, w 2008r. ukończyła Wydział Architektury na Politechnice Wrocławskiej. Pracowała w wielu świetnych biurach architektonicznych na terenie Wrocławia i Warszawy. W czasie studiów była wolontariuszem w męskim domu dziecka im. D.Savio. Prywatnie jest opiekunem swojej 7-letniej labradorki, z zamiłowaniem piecze ciasta i uwielbia przyrodę. W międzyczasie pisze teksty i śpiewa we wrocławskim trio trip-hopowym "Sound Me".

Cena:

590 zł 531 zł

do 28.12.2017

Ilość miejsc:

15

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISY ZAMKNIĘTE