Grudniowe spotkania z rzemiosłem - Leszek Ukleja

16.12.2016, 17.00

Gościem grudniowych spotkań mistrzowskich projektu „Dolny Śląsk Wita . Rzemiosło!” będzie mistrz stolarstwa artystycznego – Leszkek Ukleja. Członek Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej. Od 1981 roku prowadzi Pracownię Renowacji Mebli Antycznych. Dzięki jego olbrzymiej wiedzy i biegłości technicznej w rzemiośle stolarskim, wyspecjalizował się w renowacjach oraz konserwacji mebli zabytkowych. Leszek Ukleja wykonuje kompleksowe aranżacje i zabudowy wnętrz, a także naprawy drzwi, portali w różnych stylach i technikach.

Idea spotkania „Dolny Śląsk Wita . Rzemiosło!” ukierunkowana jest na zaprezentowanie wartości jakie niesie ze sobą kultywowanie tradycji rzemiosła w naszym regionie. Spotkanie będzie okazję do dyskusji na temat roli rzemiosła wczoraj i dziś.  Łącząc to co przekazywane z dziada pradziada z innowacyjnymi rozwiązaniami, współczesnymi możliwościami technologicznymi, sprzętowymi i materiałowymi, stawiamy rzemiosło na nowej drodze rozwoju. Zastanowimy się nad tym jak dziś promować rzemiosło. Pobudzać potrzebę konsumenta na korzystania z usług rzemieślników, kupowania wyrobów, które niosą ze sobą dobrą jakość, historię przedmiotu i wspierają lokalną przedsiębiorczość. Podczas spotkań poruszony zostanie także temat aktywizacji zawodowej młodych i zachęcenie ich do kształcenie w zawodach rzemieślniczych.  Miejscem spotkania nieprzypadkowo stał się CRZ Krzywy Komin. Jednym z najważniejszych obszarów jego działalności  jest edukacja zawodowa  w różnych dziedzinach rzemiosła. Uczestnicy warsztatów i szkoleń nabywają fachową wiedzę i nowe  umiejętności ucząc się od najlepszych mistrzów i praktyków.  To właśnie w Krzywym Kominie pod skrzydłami mistrza Leszka Ukleja i jego współpracowników z pracowni AKANT uczestnicy poznają praktyczną stronę renowacji mebli.


 W ramach programu „Dolny Śląsk Wita. Rzemiosło!” na stronie www.dolnyslaskwita.pl aktywowana zostanie internetowa mapa, na której użytkownicy znajdą m.in. wizytówki działających na terenie naszego regionu unikalnych pracowni rzemieślniczych, instytucji promujących rzemiosło, rękodzieło, a także twórców, którzy prowadzą w nich swoją działalność artystyczną. Na mapie znajdą się także wzmianki o dolnośląskich legendach i historiach, w których rzemiosło odgrywa znaczącą rolę. Pragniemy zachęcić Dolnoślązaków oraz turystów w każdym wieku do aktywnego poznawania historii regionu, charakterystycznych dla niego technik rzemieślniczych oraz odwiedzenia miejsc na Dolnym Śląsku powiązanych z rzemiosłem i rękodziełem.

Projekt dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Organizator: Fundacja OPEN MINDWspółorganizator: GRUPAKREATYWNI.PL / CRZ Krzywy Komin

Prowadzący: Leszek Ukleja

Mistrz stolarstwa artystycznego. Od 1981 prowadzi Pracownię Renowacji Mebli Antycznych, przekształconą później w Ośrodek Renowacji Mebli Antycznych Akant. Mistrz Leszek Ukleja, dzięki olbrzymiej wiedzy i biegłości technicznej w artystycznym rzemiośle stolarskim, wyspecjalizował się w renowacjach i konserwacji mebli zabytkowych, posiadając doskonałe kwalifikacje w tym kierunku, potwierdzone zezwoleniem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Pracownia Mistrza Leszka Ukleji z równą perfekcją realizuje nie tylko prace przy meblach zabytkowych, ale również, według projektów własnych lub zamówień klientów, wytwarza nowe meble, stanowiące repliki lub stylizacje antyczne. Wykonuje również kompleksowe aranżacje i zabudowę wnętrz oraz drzwi i portale, w różnych stylach i technikach.

Cena:

DARMOWE

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33/35a, Wrocław

ZAPISY ZAMKNIĘTE