Komputer dla Seniora

06.12 - 08.12.2016, 17:00-21:00

Serdecznie zapraszamy Seniorów do udziału w 3-dniowym szkoleniu w zakresie obsługi komputera!  Technologia wcale nie jest taka straszna, jak ją malują! 🙂

Pracownia Senior Design zaprasza do wspólnego odkrywania komputerowych tajemnic. Podczas warsztatów uczestnicy przekonają się, że komputer, laptop, tablet to nie taki straszny stwór. Zdobędą podstawowe umiejętności posługiwania się sprzętem, przeglądarką internetową, pocztą elektroniczną oraz programem Skype w stopniu podstawowym.

Zaczniemy od podstaw, czyli charakterystycznego słownictwa, elementów zestawu komputerowego, uruchamiania komputera oraz przeglądu podstawowych programów i elementów systemu Windows.

Następnie przejdziemy do nauki obsługi edytorów tekstowych. Zapoznamy się z ich podstawowymi elementami oraz funkcjami, a przede wszystkim nauczymy się wprowadzać i formatować tekst.

Na koniec zajmiemy się kwestią najważniejszą – Internetem. Nauczymy się podłączać komputer do sieci, pracować z przeglądarką i wyszukiwarką internetową, korzystać z usług poczty elektronicznej, a także poszukiwać informacji, komunikacji i rozrywki w Internecie.

Zajęcia odbędą się w niewielkiej grupie, dzięki czemu wszystkie wątpliwości będziemy rozwiewać na bieżąco.

Na szkolenie można zapisać się na 3 sposoby:

  • poprzez formularz internetowy: http://www.krzywykomin.pl/wydarzenia/komputer-dla-seniora/
  • telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-16:00 pod numerem 71 733 44 30
  • osobiście w CRZ Krzywy Komin przy ul. Dubois 33-35a również od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-16:00

Laboratorium Designu i Sztuki współfinansowane jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Program oraz szersze informacje znajdziecie na: www.laboratoriumdesignuisztuki.pl

Prowadzący: Tomasz Sierpinski

Coach, Trener oraz Scrum Master w jednej z dużych firm teleinformatycznych. Posiada ponad 10 lat doświadczenia w branży IT, pracował jako programista, manager czy kierownik projektów. Agile dla niego to nie metoda a sposób bycia. W 2013 roku z przyjaciółmi założył Fundację ProProgres, która działa na rzecz rozwoju kompetencji programistów i ludzi z branży IT.

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

10

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISY ZAMKNIĘTE