OD PORTERA DO BLANKA, CZYLI JAK MYŚLEĆ O STRATEGII BIZNESOWEJ

24.06.2017, 10:00-13:00

Dla kogo jest to szkolenie?

Szkolenie skierowane jest do przedsiębiorców rozpoczynających swoją przygodę z działalnością biznesową, do startupów, a także do osób dopiero zastanawiających się nad założeniem własnej firmy. Analiza strategii biznesowej, o której będzie mowa na szkoleniu, jest jednym z istotnych elementów biznesplanu. Jeśli więc pracujesz właśnie nad jego przygotowaniem lub wiesz, że będzie on Twoim zadaniem w przyszłości, to znaczy, że to szkolenie jest dla Ciebie!

Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu?

Działalność biznesowa wymaga od przedsiębiorców uwzględnienia całego szeregu różnych czynników przy definiowaniu oferty oraz w trakcie jej realizacji. Z jednej strony bardzo istotne jest spojrzenie na własną firmę oczami klienta, ale z drugiej, nie mniej ważne jest to, z jakimi partnerami biznesowymi trzeba będzie pracować. Kluczowe jest również to, z kim  będziemy konkurować, przy jakich przepisach prawnych i w jakiej fazie cyklu koniunkturalnego wprowadzać produkty lub usługi na rynek. Liczba aspektów, które trzeba wziąć pod uwagę może przyprawić o zawrót głowy, dlatego od dawna opracowywane są modele i schematy, które pozwalają je usystematyzować, a przez to uprościć myślenie o strategii biznesowej.

W trakcie szkolenia omówione zostaną modele, które na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat zyskały największą popularność wśród konsultantów zajmujących się strategią biznesową. Ćwiczenie, które zostanie przeprowadzone w trakcie szkolenia pokaże najważniejsze aspekty przygotowania własnej strategii biznesowej.

Co konkretnie będzie się działo w trakcie szkolenia?

Połowę szkolenia obejmować będzie teoretyczne wprowadzenie na temat poszczególnych modeli (w tym przykłady ilustrujące ich zastosowanie). Pozostała część szkolenia to ćwiczenie, które pozwoli poznać najważniejsze elementy istotne przy zbieraniu informacji na potrzeby planowania strategicznego.

Po szkoleniu będziesz umieć…

… wybrać właściwe informacje (spośród tych powszechnie dostępnych), na bazie których możliwe będzie opracowanie realistycznej strategii biznesowej, a także postawienie hipotez odnośnie optymalnego sposobu działania.

ZAPISY: KLIKNIJ TUTAJ

Uwaga!

W trakcie ćwiczenia konieczne będzie poszukiwanie informacji w internecie, dlatego przynieś ze sobą laptop, tablet lub przynajmniej smartphone’a.


O Fundacji Garaż

Fundacja Garaż to energiczny zespół z pasją. Głównym elementem jej misji jest mądre tworzenie, a działania koncentrują się na rozwijaniu umiejętności przydatnych w biznesie.
Fundacja m.in. wspiera osoby z doświadczeniem zawodowym, które pragną zamienić etat na własną firmę (lub które nad tym się zastanawiają) oraz pomaga osobom, które nie mają takiego doświadczenia, a które chciałyby się rozwinąć, aby ich kariera nabrała rozpędu. Założyciele Fundacji Garaż mówią “chcemy zostawić po sobie trwały, istotny ślad”, a ich pragnieniem jest, aby w realiach Polski drugiej dekady XXI w. po prostu udawało się przeanalizowanie, rozpoczęcie, a następnie prowadzenie dochodowego biznesu.

Dochód ze szkolenia przeznaczony zostanie na projekty, które pozwolą realizować misję Fundacji.

Manifest Fundacji: http://fundacjagaraz.pl/nasz-manifest/

Program warsztatów

10:00 – 11:30 – wprowadzenie teoretyczne

11:30 – 11:40 – przerwa

11:40 – 12:40 – ćwiczenie praktyczne

12:40 – 13:00 – podsumowanie i dyskusja

Prowadzący: Piotr Szajowski

Z wykształcenia matematyk, z zamiłowania zajmuje się jednak wieloma innymi dziedzinami. Jest pomysłodawcą i jednym z założycieli Fundacji Garaż - organizacji, która już od kilku lat działa w obszarze wsparcia osób podejmujących wyzwanie rozpoczęcia własnej przygody z przedsiębiorczością. Z inicjatywy Piotra uruchomiony został Program Fundacji Garaż, dzięki któremu już ponad 20 osób miało okazję doszlifowywać swoje pomysły na biznes. Piotr ma kilkuletnie doświadczenie menadżerskie. Zna dobrze m.in. branżę finansową oraz motoryzacyjną. Obecnie Piotr pracuje jako menedżer projektów.

Cena:

197 zł

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISY ZAMKNIĘTE