Pracownia Fotografii | Kreatywne Ferie w CRZ Krzywy Komin

15.01 - 26.01.2018, 7:30-16:30

W ramach cyklu spotkań „Pracownia Fotografii” poszerzymy swoją wiedzę dotyczącą technik fotograficznych i sposobów wywoływania gotowych zdjęć. Dowiemy się również, jak wyglądają i działają urządzenia służące do robienia zdjęć. Będziemy mieli jedyną w swoim rodzaju okazję, by poznać od podszewki działanie kamery otworkowej i dowiedzieć się, do czego służy cyjanotypia.

Warsztaty z TIFF CENTER, przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku 9-13 lat.
Na warsztatach dzieci powinny być zaopatrzone w aparaty fotograficzne lub smartfony.

Turnus I – 15-19.01.2018

Turnus II – 22-26.01.2018

Cena regularna to 590 zł. Przy zapisie do 28.12.2017 obowiązuje 10% rabatu!

foto

 

HARMONOGRAM CYKLU:

I dzień – Wybierzemy się na fotograficzny spacer z przewodnikiem, który zachęci dzieci do nowego spojrzenia na widzianą codziennie przestrzeń miejską oraz dostrzeżenie w niej miejsc intrygujących, wzbudzających ciekawość. Podczas spaceru dzieciom zostaną udzielone wskazówki techniczne, dotyczące zasad kadrowania oraz obsługi aparatu fotograficznego. Po powrocie z miejskich łowów fotograficznych każdy wybierze jedno zdjęcie, na bazie którego zapozna się z zagadnieniami podstawowej obróbki zdjęć i projektowania graficznego.

II dzień – Uczestnicy poznają jedną z najstarszych technik uzyskiwania obrazów bez użycia aparatu – cyjanotypią, której dodatkowo sami spróbują. Będą mieli sposobność własnoręcznego rozrobienia odczynników i przygotowania papieru, by po uprzednim jego naświetleniu móc wywołać unikalne, błękitne obrazy.

III dzień – Z przyniesionych na zajęcia niepotrzebnych pudełek i puszek, dzieci wykonają własne kamery otworkowe (tzw. camera obscura). Pozwoli im to na poznanie mechanizmu, za sprawą którego powstają i mogą być utrwalone świetlne obrazy. Następnie, w specjalnie zaaranżowanej do tego celu ciemni, wspólnie wywołamy wykonane fotografie. To świetna szansa, by zrozumieć, istotę fotografii.

IV dzień – Warsztat „Fotografia komórkowa” to okazja dla jego uczestników na poznanie sposobów najlepszego wykorzystania aparatów zamontowanych w telefonach komórkowych. Zrobione podczas zajęć zdjęcia zostaną następnie wydrukowane. Dzieci dowiedzą się także, jakie możliwości dają aplikacje mobilne oraz czym są prawa autorskie, czyli zagadnienia dotyczące udostępniania obrazów w Internecie i ich późniejszego w nim funkcjonowania.

V dzień – Ostatni dzień warsztatów to temat filmu poklatkowego. W trakcie zajęć uczestnicy zostaną podzieleni na mniejsze grupy, a każda z grup dostanie zadanie zaplanowania i stworzenia króciutkiego filmiku. Na koniec, po wykonaniu zdjęć do filmu, uczestnicy warsztatu zmontują swoje filmy w programie graficznym.

 

RAMOWY PLAN DNIA WARSZTATOWEGO

07:30 – 09:00      zbiórka, zabawy integracyjne, śniadanko /

09:00 – 10:00      zajęcia kreatywne, wyjścia na dwór, zabawy ruchowe, cz. 1.

10:00 -12:00       zajęcia warsztatowe cz.1.

12:00 – 12:30     przerwa w zajęciach, zabawy ruchowe, czas na przekąskę;

12:30 – 14:00     zajęcia warsztatowe cz.2.

14:00 – 14:30     przerwa na posiłek

14:30 – 15:30     zajęcia kreatywne, wyjścia na dwór, zabawy ruchowe, cz.2.

15:30 – 16:00     podwieczorek;

16:00 – 16:30     czas absolutnie freestyle 🙂

 

Co obejmuje cena?

  • fantastycznych prowadzących i animatorów
  • warsztaty i kreatywne animacje
  • wodę, soki i ciepłe napoje podczas warsztatów
  • wyżywienie.

 

CENA:

1) 590 zł cena cyklu/turnusu / Przy zapisie rodzeństwa otrzymasz 80 zł rabatu od całości kwoty

ZAPISY >>> TUTAJ <<<

WYDARZENIE NA FACEBOOKU

 

Prowadzący: TIFF CENTER

TIFF Center został stworzony przez kolektyw organizatorów TIFF Festival, poświęconego promowaniu fotografii we Wrocławiu. Grupa ta posiada otwartą formułę i działa we współpracy z innymi podmiotami, stowarzyszeniami, inicjatywami i artystami. Kolektyw pełni także funkcję organizatora działań edukacyjnych, które funkcjonują pod wspólną nazwą TIFF Academy. Ta ostatnia inicjatywa składa się z bezpłatnych warsztatów organizowanych w mniejszych miejscowościach Dolnego Śląska, jak również z odpłatnych warsztatów fotograficznych organizowanych dla różnych grup wiekowych we Wrocławiu. Naszą misją jest rozwój przez fotografię jak największej i jak najbardziej zróżnicowanej grupy ludzi. Ten cel przyświeca nam przy tworzeniu coraz to nowszych obszarów działań TIFFu – wystawienniczych, edukacyjnych, promocyjnych czy też networkingowych.

Cena:

590 zł 531 zł

do 28.12.2017

Ilość miejsc:

15

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISY ZAMKNIĘTE