Przygoda z książką - kreatywne ferie zimowe!

13.02 - 17.02.2017, 7:30-16:30

Warsztaty przeznaczone dla dzieci od 6 do 13 lat.

Przygoda z książką to cykl zimowych warsztatów kreatywnych, podczas których dzieci zostaną zaproszone do udziału w różnorodnych aktywnościach związanych z książkami. Aby zdobyć inspiracje, wybierzemy się na wycieczkę do niezwykłej drukarni. Wspólnie wykonamy wyjątkową historię obrazkową „Historia mojego lotu na Księżyc”. Stworzymy też własnoręcznie szyte notesy, a także zbudujemy domy inspirowane literaturą. Zapraszamy! Przygodę czas zacząć!

CENA: 

1) 520 zł za tydzień (PROMOCJA: Przy zapisie rodzeństwa 80 złotych taniej od łącznej kwoty)

2) 125 zł za cały jeden dzień

3) Możesz zapisać swoje dziecko na pojedynczy warsztaty – 49 zł.

4) Jeśli jeszcze nie polubiłeś naszego profilu na facebooku, kliknij na CRZ Krzywy Komin, polub, czuwaj i łap dodatkowe rabaty na nasze warsztaty i „krzywokominowe” podarunki :) Trzymamy kciuki!

CENA OBEJMUJE:

  • opiekę profesjonalnych opiekunów przez 8,5 h dziennie (od 8-16:30)
  • fascynujące wycieczki
  • multidyscyplinarne warsztaty kreatywne
  • gry i zabawy na świeżym powietrzu
  • codziennie 7 godzin kreatywnych zajęć
  • wodę, soki i ciepłe napoje podczas warsztatów
  • pełne wyżywienie.

ZAPISY >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> TUTAJ <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

PLAN DNIA KREATYWNYCH FERII W KRZYWYM KOMINIE:

7:30 – 8:30 Czas na przyjście dzieci, zabawy integracyjne

8:30 – 9:00 Śniadanie / w wybrane dni zapraszamy dzieci do wspólnego, kreatywnego przygotowania śniadania

9:00 – 10:00 Zajęcia kreatywne, wyjścia na dwór, zabawy ruchowe

10:00 -12:00 Zajęcia warsztatowe zgodnie z harmonogramem poszczególnego turnusu cz.1

12:00 – 12:30 Przerwa w zajęciach, zabawy ruchowe, czas na przekąskę

12:30 –14:00 Zajęcia warsztatowe zgodnie z harmonogramem poszczególnego turnusu cz.2

14:00 – 14:30 Obiad (zupa i II danie)

14:30 – 15:30 Zajęcia kreatywne, wyjścia na dwór, zabawy ruchowe

15:30 – 16:00 Podwieczorek

16:00 – 16:30 Odbiór dzieci


PRZYGODA Z KSIĄŻKĄ – PONIEDZIAŁEK

Warsztaty kreatywne „MoonDay –  księżycowy poniedziałek”

Termin: 13 lutego 2017

Zamiast wypatrywać spadających gwiazd, lepiej samodzielnie zorganizować niesamowitą podroż na Księżyc! Podczas pierwszego dnia warsztatów spróbujemy odcisnąć ślad na tym ziemskim satelicie. W literaturze poszukamy inspiracji, aby, w najmniejszych szczegółach, zaprojektować własną księżycową przestrzeń, w której przez chwilę zamieszkamy. Wykonamy ją przy użyciu kocy ratunkowych, folii aluminiowej i różnorodnych tkanin. Wspólnie udomowimy to, co na co dzień wydaje się być niedostępne.

PRZYGODA Z KSIĄŻKĄ – WTOREK

Warsztaty kreatywne „Pokaż mi swój dom, a powiem ci, kim jesteś”

Termin: 14 lutego 2017

Dom to nasze schronienie. Miejsce, w którym dorastamy, dzielimy przestrzeń z najbliższymi. Podczas wtorkowych zajęć zagłębimy się w niezwykły świat architektury. Zastanowimy się choćby, jak wyglądają domy mieszkańców dalekiej północy? A gdzie mieszkają Indianie? Dzięki literaturze „wejdziemy” do różnych domów. Przyjrzymy się również najbardziej oryginalnym przestrzeniom, które zaprojektowali artyści, a przede wszystkim sami staniemy się architektami i stworzymy koncepcje własnych domów. Dla zdobycia inspiracji pospacerujemy po osiedlu, a także skorzystamy z ciekawych książek.

PRZYGODA Z KSIĄŻKĄ – ŚRODA

Warsztaty kreatywne „Zakładki inspirowane literaturą”

Termin: 15 lutego 2017

Czy wiecie dokąd na zimę odchodził Włóczykij? Gdzie Kłapouchy zostawił swój ogon i skąd Pippi Pończoszanka czerpie swoją nadludzką siłę? Przy okazji środowych zajęć, nie tylko znajdziemy odpowiedzi na te pytania, ale będziemy mieli również okazję opowiedzieć o naszych ulubionych książkach. Wymienimy się uwagami na temat bohaterów literackich i światów, w których żyją, a potem wspólnie zaprojektujemy wzory z postaciami z naszych ulubionych bajek. Posłużą nam one do dekoracji niezwykłych zakładek do książek. Nie ma bowiem lepszego towarzysza długich zimowych wieczorów niż kubek kakao i smakowicie gruba lektura! Inspiracje zaczerpniemy m.in. z serii o Muminkach, z „Kubusia Puchatka” i „Pippi Pończoszanki”.

PRZYGODA Z KSIĄŻKĄ – CZWARTEK

Warsztaty kreatywne „Znasz drogę? Którędy do…?”

Termin: 16 lutego 2017

Po wyprawie na Księżyc i podróżny po świecie architektury zastanowimy się, co pozwala nam odnaleźć drogę? Co sprawia, że nie błądzimy? W czwartek wspólnie pobawimy się mapami. Porównamy mapy osiedla, miasta, kraju oraz świata. Zastanowimy się nad oznaczeniami, odszukamy miejsca, w których byliśmy, a także zaznaczymy te, które chcielibyśmy odwiedzić.  Stworzymy mapy naszej codzienności z wszystkimi ważnymi punktami: domem przyjaciela, szkołą, placem zabaw, piekarnią czy cukiernią. Wytyczymy też własne szlaki spacerowe! W pracy pomogą nam książki takiej jak „Atlas wysp odległych”, „Mapy mówią do nas”, słynne „Mapy” Mizielińskich.

PRZYGODA Z KSIĄŻKĄ – PIĄTEK

Wycieczka do drukarni

Termin: 17 lutego 2017

W ostatnim dniu „Przygody z książką” wybierzemy się na wycieczkę do drukarni! Wspólnie zwiedzimy wszystkie zakamarki tego niezwykłego miejsca. Poznamy również różnorodne tajniki druku.

Cena:

520 zł 468 zł

Przy zapłacie do 22 stycznia!

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35a, Wrocław

ZAPISY ZAMKNIĘTE