REDESIGN, czyli odmień swój mebel

06.10 - 07.10.2016, 10:00-17:00

Zapraszamy na dwudniowy warsztat skierowany  do tych, którzy chcieliby połączyć przyjemne z pożytecznym. Do tych, którzy wcześniej nigdy nie mieli do czynienia z malowaniem mebli jak i do tych, którzy chcą utrwalić posiadaną już na ten temat wiedzę. Poznając podstawowe techniki można równocześnie świetnie spędzić czas  w towarzystwie innych uczestników.

Zapisy zakończone

Zakres tematyczny – omówimy wszystko … no może prawie wszystko, co powinieneś wiedzieć, aby zamienić mebel w prawdziwe DZIEŁO SZTUKI

Ponadto :

  • gdzie znaleźć meble nadające się do przeróbki
  • na co zwrócić uwagę kupując
  • jak przygotować mebel do „przemiany”
  • jakie produkty i narzędzia przydają się w procesie stylizacji mebli
  • na czym polega technika malowania farbami, farbami kredowymi i kolorowymi woskami
  • jak prawidłowo przeprowadzić woskowanie, patynowanie, przecieranie i polerowanie
  • omówienie dodatkowych sposobów zdobień
  • jak nadać mebelkowi „ostatni szlif”

Po krótkim wprowadzeniu omówimy tajniki poszczególnych technik, najwięcej czasu poświęcając tym, które sami zamierzamy zastosować. Dokonamy wyboru kolorów. Następnie przygotujemy meble i zaczniemy malowanie. Krok po kroku aż do fazy końcowej czyli zdobienia i utrwalenia.

Meble do warsztatów zapewnia CRZ Krzywy Komin.

WAŻNE: Meble pozostają własnością CRZ Krzywy Komin.  Nie zabieramy ich do domów! Uczestnicy oprócz nowych umiejętności i wiedzy będą mieli okazję zobaczyć swoje prace na wystawie finałowej projektu.  

Prowadzący: Anna Gogół

Jako mała dziewczynka uwielbiałam zabawy z igłą krawiecką, dzięki której wyczarowywałam fantastyczne stroje dla moich lalek. Zawsze miały się w co ubrać i spać wygodnie jak małe księżniczki. Szycie pozostało ze mną do dziś. Oprócz tego jest jeszcze pasja do przerabiania i wykorzystywania „różności”, niekoniecznie z ich fabrycznym przeznaczeniem. Od wielu lat impulsem do działania stało się również malowanie mebli. Uwielbiam wszystko, co twórcze, ubarwione i DIY. Zapraszam do mojego świata!

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

10

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISY ZAMKNIĘTE