Renowacja czy upcykling. Kreatywne odnawianie mebli z Anną Gogół

22.01 - 23.01.2022, 09:00-15:00

Fundacja Open Mind i Dolny Śląsk Wita! zapraszają na weekendowe warsztaty „RENOWACJA CZY UPCYKLING. Kreatywne odnawianie mebli”. Będzie to wyjątkowa okazja do samodzielnego odnowienia swojego mebla pod okiem specjalisty w duchu zero waste. 

Podczas dwunastu godzin warsztatowych, pod skrzydłami Ani Gogół poznacie metody naprawiania, wykańczania, uszlachetniania, odświeżania mebli. Przekonacie się, że meble mają duszę!

Warsztat kierujemy do hobbystów, laików, ludzi kreatywnych i otwartych na nowe wyzwania, którzy chcieliby teorię przełożyć na praktyczne doświadczenia. 

Zanim odeślesz swój mebel do lamusa, poszukaj inspiracji, sprawdź jak prostymi zabiegami możesz nadać mu nowe, wyjątkowe „życie”! Jak upiększyć mebel wykorzystując m.in. farby kredowe, lakiery, bejce, tradycyjne narzędzi wykorzystywane podczas renowacji mebli lub wspólnie poszukamy pomysłu jak nadać mu nową funkcję.

Program jest dostosowany do uczestników nie posiadających doświadczenia w odnawianiu mebli. Szkolenie będzie interesujące dla osób, które lubią projektować, majsterkować i tworzyć.

Warsztat podzielony jest na dwa spotkania:

 • 22.01.2022, godz. 09.00-15.00
 • 23.01.2022, godz. 09.00-15.00 

Zajęcia mają charakter wprowadzający, łączący część teoretyczną z praktyczną. Przedstawimy metody odnawiania nawiązujące do tradycyjnych technik, przy użyciu dawnych i współczesnych materiałów i sposobów. Wspólnie zrobimy ocenę stanu mebla, nad którym chcesz pracować i zaplanujemy kolejne kroki pracy. Na warsztacie na bieżąco pytasz, konsultujesz, otrzymujesz wskazówki! 

*  Uczestnicy otrzymują w formie elektronicznej certyfikat potwierdzający udział  w warsztatach.

Zakres tematyczny: omówimy wszystko … no może prawie wszystko o tym co powinieneś wiedzieć aby zmienić swój mebel w prawdziwe „DZIEŁO SZTUKI”.

Ponadto dowiecie się :
– czym różni się renowacja od upcyklingu
– gdzie znaleźć meble nadające się do do odnowy czy przeróbki
– na co zwrócić uwagę kupując
– jak przygotować mebel do „przemiany”
– jakie produkty i narzędzia przydają się w procesie stylizacji mebli
– na czym polegają techniki malowania lakierami, bejcami, woskami, farbami, farbami kredowymi, i którą technikę, kiedy można stosować
– jak prawidłowo przeprowadzić oczyszczanie, woskowanie, patynowanie, przecieranie i polerowanie
– omówienie dodatkowych sposobów zdobień
– jak nadać mebelkowi „ostatni szlif”

UWAGA!

 1. Przynieś swój małogabarytowy mebel do odnowienia lub zmiany, np. mała szafka, stolik, krzesło, półeczka lub inny. Prosimy o wcześniejsze wysłanie zdjęć mebli na adres: rekrutacja.krzywykomin@gmail.com
 2. Nie są to warsztaty tapicerskie!

Zapraszamy!

______

Szanowni Państwo informujemy o wzmożonych środkach ostrożności i zasadach sanitarnych obowiązujących w CRZ Krzywy Komin:

 • Każda osoba wchodząca do budynku ma obowiązek zdezynfekować ręce (pojemniki z płynem dezynfekującym znajdują się w widocznym miejscu).
 • W obiekcie jest stały dostęp do płynu dezynfekującego dla odwiedzających.
 • Wszystkie sale są regularnie wietrzone, sprzątane i dezynfekowane.
 • Prowadzący warsztaty znają procedury postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia koronawirusem lub zachorowania na COVID-19.
 • Osoby wchodzące do budynku mają obowiązek zakrywania ust i nosa.
 • Liczebność grup dostosowana jest do aktualnych zaleceń Ministra Zdrowia.
 • W warsztatach mogą uczestniczyć jedynie osoby niewykazujące objawów COVID-19.

______

Cena:

550 zł

ZAPISY ZAMKNIĘTE