RUCHowy zawrót głowy - warsztaty kreatywne dla dzieci

29.10.2016, 13:00-17:00

RUSZamy do zabawy!

Wspólnie z fantastyczną wrocławską projektantką Wiktorią Lenart zapraszamy dzieciaki w wieku 7-10 lat do świata DESIGN-u. Podczas warsztatów mali projektanci  zastanowią się nad tym CO TAKIEGO MOŻE JE ODCIĄGNĄĆ OD TELEWIZORA czy KOMPUTERA. Poszukają pomysłów na wykreowanie ‚CZEGOŚ” co przyprawi je o ZAWRÓT GŁOWY i sprowokuje do RUCHu!

W programie dnia szykuje się  niczym nie ograniczona burza mózgów. Mile widziane nawet najdziksze pomysły, które dzieci będą mogły wykonać w formie szybkiego prototypu z dostępnych na miejscu materiałów.

W świecie coraz bardziej wirtualnym, trudniej odciągnąć dzieci od telewizji i internetu, zachęcić do aktywności w rzeczywistości analogowej, czyli tej namacalnej. Coraz poważniejsze stają się problemy takie jak otyłość wśród najmłodszych, brak aktywności fizycznej, brak pozaszkolnego kontaktu z rówieśnikami. Tym bardziej zachęcanie dzieciaków od najmłodszych lat do ruchu sprawia, że młody aktywny zmieni się w aktywnego dorosłego, a jakże! Ruch to przecież zabawa, uśmiech, energia i szczęście! Dlatego w ramach warsztatów przekształcimy energię twórczą w pomysły na przedmiot użytkowy zachęcający do ruchu we dwoje (dziecka z innym dzieckiem lub z rodzicem). 

Powstałe prace staną się inspiracją do stworzenia przez Wiktorię w pełni użytkowego, funkcjonalnego „CZEGOŚ” 🙂

Wierzymy, że wybrany do realizacji pomysł na pewno porwie niejedno dziecko i dorosłego do zabawy. Ruszamy!

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Efekty warsztatów będziecie mieli okazję zobaczyć podczas wystawy do zobaczenia od 10 grudnia 2015 do 31 stycznia 2017 w CRZ Krzywy Komin.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Projekt „KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Więcej informacji o projekcie i jego programie znajdziecie na : www.kidsdesignspace.pl

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Organizator: Fundacja Open Mind & CRZ Krzywy Komin

logoski-dla-Asi

 

Cena:

DARMOWE

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 3/35a, Wrocław

ZAPISY ZAMKNIĘTE