RENOWATOR MEBLI ARTYSTYCZNYCH

12.09 - 14.09.2016, 16.00-20.00

Podczas 16-sto godzinnych warsztatów, pod czujnym okiem Mistrza Rzemiosł Artystycznych Leszka Ukleja, właściciela firmy „Akant”, uczestnicy poznają metody naprawiania, wykańczania, uszlachetniania i odświeżania mebli antycznych.

Zajęcia będą miały charakter wprowadzający, łączący część teoretyczną z wprowadzeniem praktycznym. Formuła warsztatów nawiązuje do dawnych, tradycyjnych szkoleń warsztatowych w relacji Mistrz – uczeń.

Nie zabraknie także wiedzy teoretycznej poprzedzającej wykonanie każdej czynności. Przedstawimy metody renowacyjne nawiązujące do dawnych, tradycyjnych technik historycznych, przy użyciu dawnych i współczesnych materiałów. Na podstawie przykładowych mebli omówimy zakres planowanych prac. Wspólnie zrobimy plan pracy, ocenę stanu i ustalenia założeń w tematyce stosowanych materiałów, technik i technologii restauratorskich. Meble do warsztatów zapewnia CRZ Krzywy Komin.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWYhttp://www.krzywykomin.pl/wydarzenia/renowator-mebli-artystycznych-7/

WAŻNE: Meble pozostają własnością CRZ Krzywy Komin nie zabieramy ich do domów! Na pewno jednak uczestnicy oprócz nowych umiejętności i wiedzy będą mieli okazję zobaczenia swoich prac na wystawie finałowej projektu.  

Zapraszamy do zapisywania się! Osobom spoza Wrocławia pomożemy w organizacji noclegów (koszty dojazdu i noclegów uczestnik pokrywa we własnym zakresie).

Aby wziąć udział w warsztatach należy zapisać się poprzez formularza internetowy, a także dokonać wpłaty kaucji w wysokości 50 zł, która zostanie zwrócona po zajęciach (szczegóły zostaną podane w procesie rekrutacji).

……………………………………………………………………………………………………………………………

Laboratorium Designu i Sztuki współfinansowane jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. www.laboratorium Designu i Sztuki.

Prowadzący: Leszek Ukleja

Mistrz stolarstwa artystycznego. Od 1981 prowadzi Pracownię Renowacji Mebli Antycznych, przekształconą później w Ośrodek Renowacji Mebli Antycznych Akant. Mistrz Leszek Ukleja, dzięki olbrzymiej wiedzy i biegłości technicznej w artystycznym rzemiośle stolarskim, wyspecjalizował się w renowacjach i konserwacji mebli zabytkowych, posiadając doskonałe kwalifikacje w tym kierunku, potwierdzone zezwoleniem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Pracownia Mistrza Leszka Ukleji z równą perfekcją realizuje nie tylko prace przy meblach zabytkowych, ale również, według projektów własnych lub zamówień klientów, wytwarza nowe meble, stanowiące repliki lub stylizacje antyczne. Wykonuje również kompleksowe aranżacje i zabudowę wnętrz oraz drzwi i portale, w różnych stylach i technikach.

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

12

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISY ZAMKNIĘTE