Warsztaty dla dzieci w Ogrodzie Botanicznym

21.10.2016, 16.00-17.30

Ogród Botaniczny bez tajemnic! To przestrzeń pełna niezwykłych roślin, które mamy nadzieję, staną się  inspiracją do zaprojektowania tkaniny nawiązującej do motywów natury.

Spotkanie w  Ogrodzie Botanicznym wprowadzi dzieci do warsztatów projektowych z Panią Jurek, o których przeczytacie TUTAJ 

Spotkanie jest częścią I etapu DOŚWIADCZANIE projektu „KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń”  współfinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Aby wziąć udział w warsztatach należy zapisać się poprzez formularza internetowy, a także dokonać wpłaty kaucji w wysokości 30 zł, która zostanie zwrócona po zajęciach (szczegóły zostaną podane w procesie rekrutacji).

Zajęcia są bezpłatne!


uwob_zielbiale_pasek_ms

Wrocławski Ogród Botaniczny to „oaza piękna i spokoju”, położona po części na historycznym Ostrowie Tumskim. Od 1974 r. figuruje na liście zabytków woj. dolnośląskiego. Pełni funkcję „żywego muzeum”, w którym można zobaczyć 11,5 tys. gatunków i odmian roślin z całego świata. Jest też placówką naukowo-badawczą i dydaktyczną oraz ulubionym miejscem wypoczynku wrocławian i jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych. Prowadzi dydaktykę ogólnospołeczną, w tym również ekologiczną – poprzez nauczanie szacunku dla każdej żywej istoty, a także konkretne przedsięwzięcia mające na celu m.in. zachęcanie do zakładania budek dla ptaków i domków dla owadów, segregowania odpadków i zakładania kompostów.

Filią Ogrodu Botanicznego jest Arboretum w Wojsławicach koło Niemczy, znane od wielu lat z bogatej kolekcji różaneczników i azalii oraz rzadkich gatunków drzew i krzewów iglastych.

logoski-dla-Asi

 

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

15

ZAPISY ZAMKNIĘTE