Wystawa "Ile twarzy ma design?" podczas 9. Nocy z Designem

22.06 - 30.07.2017, 19:00

KIDS DESIGN SPACE rusza w świat! Tropikalna dżungla pełna niezwykłych projektów tym razem zagości na 9. Nocy z Designem w Galerii Wnętrz Domar od 22 czerwca do 30 lipca. Design jest wszechobecny, dlatego można porównać go do kameleona, który zmienia się w zależności od otoczenia. Warto zapytać: ile twarzy ma design? Jak wygląda? Jak go rozpoznać? Wystawa podsumowująca kilkumiesięczną pracę dzieci oraz najlepszych polskich projektantów w ramach “KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń” to wyjątkowa okazja do znalezienie odpowiedzi na te pytania! Wernisaż już 22 czerwca o 19:00.

W 2016 roku we Wrocławiu, już po raz trzeci dzięki Fundacji OPEN MIND, doszło do niecodziennej zamiany ról. Dzięki warsztatom i spotkaniom w ramach projektu „KIDS DESIGN SPACE”, dzieci na kilka miesięcy weszły w skórę designerów. Stworzyły koncepcje, służące uznanym polskim projektantom za punkt wyjścia i inspirację do dalszej pracy nad produktami końcowymi, które z powodzeniem mogłyby zostać wdrożone do produkcji. Motyw przewodni – DŻUNGLA – towarzyszył spotkaniom i warsztatom podczas poszczególnych etapów projektu: doświadczanie, kreowanie i realizacja.

Ostatni etap “KIDS DESIGN SPACE” to prezentacja efektów tej niezwykłej współpracy, dlatego na Poznań Design Days zostanie zaprezentowana wystawa finałowa, czyli dżungla projektów pełna kolorów, kształtów tropikalnych roślin i zwierząt. W tej plątaninie wzorów oraz form ukrywa się design. Wystarczy, że przyjrzycie się uważnie, a na pewno go znajdziecie. Poznajcie jego przyjazną twarz i przekonajcie się, że jest nie tylko ładny, ale przede wszystkim niezwykle potrzebny i funkcjonalny.

Podczas zwiedzania wystawy okaże się, że designu można dotknąć, choć jest on nieuchwytny jak pantera oraz potrafi ukrywać się niczym kameleon! Zobaczycie projekty, które powstały w wyniku współpracy dziecko – dorosły. Połączenie nieokiełznanej dziecięcej fantazji z doświadczeniem i wiedzą najlepszych polskich projektantów. To nie będzie zwykła prezentacja, ale też zadania, zagadki oraz przeróżne zabawy. Na pewno nie będzie nudno!

22 czerwca o 19:00 zapraszamy na wernisaż, a tym samym otwarcie 9. Nocy z Designem w Galerii Wnętrz Domar.

Cena:

DARMOWE

Miejsce wydarzenia:

Galeria Wnętrz Domar

ZAPISZ SIĘ

informacja o zapisach
w treści opisu warsztatów