Koronka klockowa - bezpłatne warsztaty koronkarskie

08.11.2017, 17:00 - 19:00

Pracownia Rzemiosła zaprasza na kolejne warsztaty KORONKI KLOCKOWEJ z Bożeną Kędzior. Podczas zajęć poznacie: narzędzia i podstawowe zasady tworzenia koronki klockowej.

ZAPISY >>>>> TUTAJ

UWAGA! Możesz przyjrzeć się, przetestować na czym polega technika KORONKI KLOCKOWEJ, jednak aktywne uczestnictwo w warsztatach wymaga specjalistycznego sprzętu, o którym opowiedzą prowadzące z Towarzystwa Miłośników Haftu. 

Misterna i fascynująca, należy do najciekawszych i najtrudniejszych technik rękodzieła artystycznego. Historia koronki klockowej sięga XVI wieku, a najszlachetniejsze i najpiękniejsze pochodziły z Flandrii.  Ma swoje charakterystyczne odmiany w różnych zakątkach świata. Wykonywana jest przez splatanie ze sobą nici lnianych, bawełnianych, także jedwabnych nawiniętych na specjalne szpulki zwane klockami. Wzór koronki  klockowej narysowany na kalce technicznej, usztywniony od spodu tekturą, jest przypięty szpilkami do wałka wypchanego trocinami albo płaskiej poduszeczki. Rodzaj koronki decyduje o ilości użytych klocków. Mistrzowie potrafią okiełznać ponad 100 par!

Różnorodne techniki swobodnego łączenia elementów koronki klockowej inspirują do tworzenia zaskakujących, abstrakcyjnych form dekoracyjnych, zachwycając bogactwem, subtelną i oryginalną kompozycją. Szlachetne koronki zapisywano w testamentach, dziś najcenniejsze trafiają do muzeów, kolekcjonerów i na wybiegi haute couture.

Do udziału w warsztatach zapraszamy osoby w każdym wieku!

P.S. zdjęcie znajdziecie na portalu wiano.eu, na którym poczytacie m.in. o „Twórcach w Kazimierzu” ♡♡♡

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

12

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISZ SIĘ

informacja o zapisach
w treści opisu warsztatów