O książce - warsztaty twórcze dla dzieci

14.01.2017, 16.00-17.30

Pracownia Książki zaprasza dzieci w wieku 5- 8 lat na kolejną odsłonę twórczych warsztatów inspirowanych „Wynalazcą” Jeana-François Martina (laureata Bologna Ragazzi Award) – wydanym przez wrocławskie Wydawnictwo FORMAT. Będzie  mocno interdyscyplinarnie. Tekst, obraz, obraz cyfrowy, film, prace manualne – lektura książki i animacja są punktem wyjścia do aktywności angażujących i stymulujących wyobraźnię oraz zdolności twórcze dzieci.

ZAPISY TUTAJ! >>>>>>>>>>>>>>>

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Warsztat otwiera Laboratorium Designu i Sztuki edycję 2017, którego pomysłodawcą i głównym organizatorem jest  Fundacja OPEN MIND, której to już po raz kolejny jesteśmy głównym partnerem :)  Zaglądajcie także na www.laboratoriumdesignuisztuki.pl

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

„Wynalazca” – kto to taki? Słów kilka od Wydawnictwa FORMAT 🙂

Jeden wynalazek na tydzień, pięćdziesiąt dwa wynalazki na rok – oto, co składa się na spokojne życie Pana Felixa, genialnego wynalazcy.
Poniedziałek przynosi zmianę: wynalazcę odwiedza milioner z prośbą o skonstruowanie maszyny, która milionerów czyni miliarderami. I tak spokój życia Pana Felixa zostaje dotkliwie zburzony…

Autorskie dzieło Jeana-Fraçois Martina, autora ilustracji do Bajek Ezopa, nagrodzonych na Międzynarodowych Targach Książki Dziecięcej w Bolonii w 2011 roku.

Przytoczona w formie faktów historia Pana Felixa opowiedziana jest żartobliwie (co od pierwszego kontaktu z książką docenią dzieci) i ironicznie (co bez wątpienia docenią dorośli). Pan Felix ma czerwony nos, duże okulary i trochę niezgrabną sylwetkę, która porusza się jak marionetka. Jego codzienność jest usystematyzowana, a świat zmechanizowany i geometryczny. Jest przy tym Pan Felix nieco oderwany od rzeczywistości, ale jednocześnie wolny i szczęśliwy. W tym różni się od milionera – człowieka, który spędza życie na wydawaniu poleceń.
Przy takim połączeniu – tych dwóch charakterystycznych postaci, autorskich ilustracji (z ich przygaszoną kolorystyką i stylistyką retro) i minimalistycznego tekstu – okazuje się, że Wynalazca ma wszystko z komedii Chaplina czy Bustera Katona. Dzieło inteligentne i jakże oryginalne! (Ricochet jeunes).

Zobacz fragment książki „Wynalazca” »    

Prowadzący: Katarzyna Janekowicz

Aktorka, absolwentka PWST w Krakowie, pracowała m.in. w teatrach w Krakowie, Jeleniej Górze, obecnie związana z teatrem Pieśń Kozła. Prowadzi autorski teatrzyk dla dzieci „Dwie Dorotki”. Ukończyła szkołę muzyczną I stopnia, od lat prowadzi warsztaty dla dzieci (także niepełnosprawnych) we Wrocławiu, Jeleniej Górze, Szklarskiej Porębie i innych miastach Dolnego Śląska.

Cena:

DARMOWE

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35a, Wrocław

ZAPISY ZAMKNIĘTE