WIELKA ZBIÓRKA KSIĄŻEK

23.04 - 26.05.2019, 9.00-17.00

Jeśli sądzisz, że w dobie komputerów sztuka czytania wciąż nie zanikła, to niezawodny znak, że jesteśmy sobie bliscy! CRZ Krzywy Komin już po raz drugi włącza się w ogólnopolską Wielką Zbiórkę Książek. Na PIĘĆ TYGODNI (od 23 kwietnia do 26 maja) nasz budynek przy ul. Dubois 33-35a stanie się punktem zbiórki książek wszelakich – tych dla dzieci, młodzieżowych, literatury pięknej, obyczajowej, reportaży, fantastyki i wielu innych.

Jak to działa?

Na początku przynosisz książkę (może być taka, którą już przeczytałeś) do Krzywego Komina między 23 kwietnia, a 26 maja. Następnie, po 26 maja, Fundacja Zaczytani.org odbiera od nas wszystkie przyniesione książki i… tutaj zaczyna się najbardziej magiczna część całej akcji! Twoja książka trafia na półkę do jednej z bibliotek założonych przez Fundację w wielu polskich szpitalach, hospicjach, domach dziecka, domach pomocy, świetlicach wiejskich i środowiskowych czy centrach aktywności lokalnej. Stamtąd wędrować będzie między kolejnymi łóżkami, fotelami, kanapami – z rąk jednych pacjentów do drugich, od wolontariuszy czytających dzieciom, do dzieci oglądających obrazki i uczących się liter, od osób starszych, które dotychczas spędzały swoje popołudnia samotnie przez kolejne stoliki, szuflady, półki. Kto wie, być może pofrunie nawet do lokalnego Klubu Dyskusyjnego. Po prostu – dostanie drugie życie!

Co zmieni twoja książka?

Podobno jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale… w zeszłym roku Fundacja Zaczytani.org zebrała ponad 510 tysięcy (!) książek, które być może właśnie w tej chwili wywołują śmiech, wzruszają czy dodają otuchy pacjentom wielu szpitali. Pamiętaj o tym, kiedy będziesz zastanawiać się, jakie książki chciałbyś oddać. Wybierz te w bardzo dobrym stanie technicznym – takie, które mógłbyś podarować swojemu bliskiemu w potrzebie. To bardzo ważne – książka powinna być wydana po 2000 roku. Nie zbieramy także czasopism, podręczników, słowników oraz encyklopedii.

Przekaż przez nas swoją książkę i stań się jednym z Zaczytanych!

Więcej o akcji: https://zaczytani.org/


Program realizowany jest w ramach projektu „Prowadzenie  Centrum Rozwoju Zawodowego Krzywy Komin” współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław

Organizatorzy: Fundacja OPEN MIND & CRZ Krzywy Komin & Grupakreatywni.pl 

Cena:

DARMOWE

ZAPISY ZAMKNIĘTE