Zimowa Pracowania Młodego Projektanta!

20.02 - 24.02.2017, 7:30-16:30

Warsztaty przeznaczone dla młodzieży od 13-17 lat.

Zimowa Pracownia Młodego Projektanta to wyjątkowa okazja do spróbowania własnych sił w świecie mody. Wspólnie przejdziemy przez proces projektowania – od pomysłu aż do gotowego produktu. Poniedziałek i wtorek poświęcimy na zapoznanie się ze specyfiką rysunku modowego. Nauczymy się przedstawiać pomysły w formie szkiców i ilustracji z wykorzystaniem różnorodnych technik takich jak akwarela, kolaż, markery, pastel. W kolejnych dniach zamienimy nasze projekty we własnoręcznie uszyte, oryginalne ubrania gotowe do noszenia! Młodych miłośników mody zaprosimy także na spotkanie z projektantem, podczas którego poznają tajniki świata mody z pierwszej ręki! W programie także prezentacje, filmy i inne niespodzianki.

ZAPISY:

http://www.krzywykomin.pl/wydarzenia/zimowa-pracownia-mlodego-projektanta/

CENA: 

1) 750 zł za tydzień (PROMOCJA: Przy zapisie rodzeństwa, przy zapisie na 2 wybrane turnusy 100 złotych taniej od łącznej kwoty. Uwaga jeśli korzystasz z promocji wpłaty do 22 stycznia, dodatkowy rabat za zgłoszenie na turnus rodzeństwa pomniejszy kwotę po głównym racie o 50 zł.)

2) 145 zł za cały jeden dzień

3) Możesz zapisać swoje dziecko na pojedynczy warsztaty – 70 zł.

4) Możesz złapać rabat specjalny w konkursach na naszym facebookowym profilu: CRZ Krzywy Komin. Jeśli zatem jeszcze nie polubiłeś, polub, czuwaj i łap rabaty na nasze turnusy :) Trzymamy kciuki!

Cena obejmuje:

  • profesjonalnych artystów, projektantów i specjalistów dzielących się swoją wiedzą i umiejętnościami!
  • sprzęt i materiały niezbędne do realizacji warsztatów praktycznych
  • multidyscyplinarne warsztaty kreatywne
  • opiekę profesjonalnych opiekunów przez 8,5 h dziennie (od 8-16:30)
  • gry i zabawy na świeżym powietrzu
  • codziennie 7 godzin kreatywnych zajęć
  • wodę, soki i ciepłe napoje podczas warsztatów
  • pełne wyżywienie.

PLAN DNIA KREATYWNYCH FERII W KRZYWYM KOMINIE:

7:30 – 8:30 Czas na przyjście uczestników Kreatywnych Ferii

8:30 – 9:00 Śniadanie

9:00 – 10:00 Zajęcia kreatywne

10:00 -12:00 Zajęcia warsztatowe zgodnie z harmonogramem poszczególnego turnusu cz.1

12:00 – 12:30 Przerwa w zajęciach,  czas na przekąskę

12:30 –14:00 Zajęcia warsztatowe zgodnie z harmonogramem poszczególnego turnusu cz.2

14:00 – 14:30 Obiad (zupa i II danie)

14:30 – 15:30 Spotkania, prezentacje, filmy i zajęcia kreatywne

15:30 – 16:00 Podwieczorek

16:00 – 16:30 Koniec dnia


PONIEDZIAŁEK

ferie_projektant_1

WARSZTATY RYSUNKU MODOWEGO – moodboardy, różnorodne techniki i pierwsze próby

Termin: 20 lutego 2017

Podczas pierwszego dnia warsztatów zaznajomimy się z pojęciami takimi jak szkic modowy, ilustracja modowa oraz rysunek projektowy. Poruszymy również temat przygotowywania tablic inspiracji i moodboardów. Poznamy różnorodne techniki, metody wykonywania rysunków – akwarela, markery, pastel, kolaż. Na koniec zajęć, zgodnie z naszymi indywidualnymi preferencjami, wykonamy pierwsze rysunki modowe z wykorzystaniem poznanych technik.


WTOREK

ferie_projektant_2

WARSZTATY RYSUNKU MODOWEGO – projektujemy własne ubrania

Termin: 21 lutego 2017

Drugi dzień poświęcimy wykonaniu rysunków, które w następnych dniach zamienimy we własnoręcznie uszyte elementy garderoby. Zapoznamy się z poszczególnymi etapami procesu projektowania, a także nauczymy się zasad wykonywania czytelnego rysunku modowego.


ŚRODA

ferie_projektant_3

WARSZTATY KRAWIECKIE – maszyna do szycia bez tajemnic

Termin: 22 lutego 2017

Trzeci dzień zajęć upłynie nam pod znakiem podstaw szycia maszynowego. Poznamy różnorodne rodzaje maszyn, a także nauczymy się je obsługiwać. Obejrzymy tkaniny oraz dzianiny i dowiemy się, jakie są między nimi różnice. Nauczymy się również dobierać materiały ze względu na ubrania, które planujemy uszyć.


CZWARTEK

ferie_projektant_4b

WARSZTATY KRAWIECKIE – wykrój bez tajemnic

Termin: 23 lutego 2017

W czwartek przejdziemy przez cały proces wykonywania wybranych elementów garderoby. Nauczymy się prawidłowego pobierania miar, wykonywania wykrojów na papierze, a przede wszystkim krojenia materiału. Zaczniemy również szyć wybrane ubrania.


PIĄTEK

ferie_projektant_5

WARSZTATY KRAWIECKIE I SPOTKANIE Z PROJEKTANTEM MODY

Termin: 24 lutego 2017

W ostatnim dniu warsztatów będziemy kontynuować szycie naszych dzieł. Wykończymy je i wykonamy ostatnie szlify. Wpadnie także do nas gość specjalny! Już niebawem dowiecie się KTO to taki :)

Organizatorem głównym jest Fundacja OPEN MIND.

Prowadzący: Patrycja Pryśko

"Mam na imię Patrycja i szycie jest moją pasją. Maszyna do szycia towarzyszy mi od dziecka. Moja mama była "krawcową-amatorką" i już jako mała dziewczynka zaglądałam jej przez ramię i obserwowałam podczas szycia. Przy niej stawiałam pierwsze kroki w świecie domowego szycia. Mając 15/16 lat uszyłam swój pierwszy żakiet na podszewce. Szycie przez całe moje dorosłe życie jest dla mnie swoistą ostoją i wielokrotnie ratowało mnie przez złym światem. Ilekroć mam problem do przemyślenia, stres do oswojenia - to przy maszynie dochodzę do siebie i nabieram równowagi i szerszego spojrzenia na to, co się dzieje. I to maszyna pozwala mi uwolnić artystyczne pokłady, które we mnie drzemią. Obecnie, mając 4 letniego synka, szyję również dla niego, wyżywając się wręcz tworząc rzeczy pełne kolorów i wzorów. Liczę, że swoją pasją uda mi się zarazić też innych." www.pracowniamarcelito.blogspot.com https://www.facebook.com/Pracownia.Marcelito/ https://www.instagram.com/patka_marcelito/

Cena:

750 zł 595 zł

Przy zapłacie do 22 stycznia!

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35a, Wrocław

ZAPISY ZAMKNIĘTE